Se incarca ...

#ScoalaARC

O scoala pentru 100 de ani

Baza oricarei formatii intelectuale, civice, morale, trebuie pusa in anii scolii primare. Stefan Augustin Doinas.

O scoala pentru 100 de ani

Educatia este cea mai puternica arma ce poate fi folosita in schimbarea lumii.

Scoala Metropolitana ARC ÔÇô Viitorul ├«ncepe aici

Infiintata in anul 2008, Scoala Metropolitana ARC este acreditata de catre Ministerul Educa╚Ťiei Na╚Ťionale, prin ordinul de ministru num─ârul 3635 din 29.04.2013, trec├ónd prin toate fazele de evaluare, recunoastere ╚Öi certificare a calitatii educatiei oferite. ╚ścoala func╚Ťioneaz─â ├«n prezent pe 2 niveluri de studiu ( primar ╚Öi gimnazial) ╚Öi are ca obiectiv continuarea cu nivelul liceal si ob╚Ťinerea autoriz─ârii ca ╚ścoal─â interna╚Ťional─â IB

Educa╚Ťia europeana ├«n ╚ścoala ARC
Ne propunem s─â form─âm oameni ├«nving─âtori care s─â fac─â fa╚Ť─â provoc─ârilor in orice situa╚Ťie
Alegem mereu oameni care s─â le fie modele, s─â le ofere experien╚Ťe orientate spre valorile ╚Öcolii: responsabilitate, corectitudine ╚Öi respect.
Educa╚Ťia pe care o oferim copiilor se bazeaz─â pe o abordare care dezvolt─â competen╚Ťe cheie pentru ├«nv─â╚Ťarea de lung─â durat─â ├«ntr-o tendin╚Ťa modern─â ╚Öi durabil─â, pregadindu-i pe copii pentru viitoarele experien╚Ťe ale vie╚Ťii.
├Än ╚ścoala ARC copiii ├«nva╚Ť─â cum s─â studieze ╚Öi reusesc s─â g─âseasc─â solu╚Ťii singuri.
Eficienta in Invatare
Profesori Motivati
Cursuri Practice
Clase Organizate

Resurse Scoala ARC

In prezent, ARC dispune de un sediu modern, situat la intersec┼úia dintre Splaiul Unirii ┼či B-dul Mihai Bravu (cu o suprafa┼úa util─â de 1800mp ┼či curte interioar─â de 3000mp) care are amenajate toate spa┼úiile necesare unei ┼čcoli moderne.

11

S─âli de clas─â

1

Cabinet de informatic─â

1

Laborator de ╚Ötiin╚Ťe

1

Sala de conferin╚Ťe

1

Sal─â de sport

1

Bucatarie si sal─â de mese

Poti programa o vizita la noi completand formularul de contact sau apeland secretariatul.

Programeaza Vizita
Trinity
Centru Examinare Europeana
UNESCO
Rotiti ecranul pentru a putea folosi aplicatia eficient!