Acasa
Burse de studiu la Scoala Metropolitana ARC

Burse de studiu la Scoala Metropolitana ARC

Scoala Metropolitana ARC ofera 2 burse de studiu partiale (reducere 50% din taxa de studiu pe anul scolar 2015-2016) pentru elevi externi, pe baza de merit, pentru admiterea in clasa a 5-a.

Selectia va consta in 3 etape :

- depunere scrisoare de intentie a elevului (15 randuri) + Formular de intentie (completat de catre parinti)

- examen scris (romana si matematica ) de 1 ora;

- examen scris engleza (jumatate de ora);

- interviu;

* Pentru copiii care au obtinut certificatul de limba engleza YLE Cambridge, acesta se echivaleaza cu punctajul maxim la examenul de limba engleza.

Inscrierile se fac pana pe data de 7 iunie 2015 prin depunerea la secretariatul Scolii Metropolitan ARC a Scrisorii de Intentie a elevului, impreuna cu Formularul de intentie (se solicita la adresa admitere@scoala-arc.ro sau la telefon 0729.836.313), completat si semnat de catre unul din parinti/tutore. Examenul scris va avea loc pe data de 10 iunie, iar interviul pe data de 15 iunie. Rezultatele si numele castigatorului vor fi anuntate pe data de 17 iunie.