Olimpiade

palademihale

In cadrul olimpiadelor scolare din acest an scolar, elevii Scolii Gimnaziale Metropolitane ARC au obtinut rezultate deosebite, din care amintim:

1. Mentiune si medalie de argint la Olimpiada de Informatica – etapa nationala a elevului Roata-Palade Mircea.
  2. Mentiune la Olimpiada de Matematica – faza pe Municipiu a elevului Roata-Palade Mircea si participarea la etapa pe sector a elevului Dumitrescu Matei – clasa a VII-a
  3. Mentiune la Olimpiada de Biologie –  faza pe Municipiu a elevei Mihale Claudia.
  4. Participarea la etapa pe sector a Olimpiadei de Limba Romana a elevilor claselor a V-a (Radu Enrico, Chifa Patricia), a VI-a (Roata-Palade Mircea) si a VII-a (Mihale Claudia, Avram Oana).

Ii felicitam pentru rezultatele excelente obtinute.